Kancelaria świadczy usługi doradztwa prawnego z zakresu wszystkich dziedzin prawa mających związek z prowadzeniem działalności gospodarczej, w tym w szczególności z zakresu gospodarczego prawa cywilnego i karnego, karnoskarbowego, unijnego, własności intelektualnej, prawa korporacyjnego, zamówień publicznych, budowlanego oraz prawa pracy. Zajmujemy się kompleksową obsługą prawną spółek prawa handlowego, w tym spółek Skarbu Państwa, jednostek budżetowych, spółdzielni i zarządców nieruchomości oraz świadczymy pomoc prawną osobom fizycznym, również w postępowaniach grupowych. Do zakresu naszej działalności należy także prowadzenie spraw przeciwko instytucjom finansowym dotyczących kredytów i windykacji należności.

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów zagranicznych w języku angielskim i niemieckim oraz stale współpracuje z profesjonalnymi tłumaczami innych języków obcych, a także z kancelariami doradztwa podatkowego.

Świadczymy ponadto pomoc prawną w sprawach rodzinnych, w tym w zakresie rozwodów, alimentacji oraz podziału majątku wspólnego.

Kancelaria z powodzeniem prowadzi również ważne społecznie i szeroko komentowane w mediach ogólnopolskich procesy sądowe, takie jak:

  • największe w kraju sądowe postępowanie grupowe (2.200 indywidualnych akcjonariuszy Stoczni Szczecińskiej Porta Holding S.A.)
  • kilkadziesiąt procesów sądowych z powództw kredytobiorców przeciwko bankom, dotyczących tak zwanych kredytów frankowych
  • spory sądowe przeciwko parabankom – w tym zakresie z sukcesem zakończono już kilkaset sporów sądowych, w wyniku których odzyskano środki pieniężne pobrane przez parabanki 

Nadto prawnicy Kancelarii przeprowadzili wiele, zakończonych sukcesem, postępowań sądowych z zakresu cywilnego i karnego prawa gospodarczego, postępowań administracyjnych, prawa własności intelektualnej, zamówień publicznych oraz postępowań dotyczących należytego wykorzystania środków unijnych i nałożonych sankcji.

Kontakt

BD Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów
Barcz - Domańska

Biuro Kancelarii w Szczecinie

ul. Swarożyca 15a/U1
71-601 Szczecin

tel./faks.tel.mob. 

+48 914-842-935
+48 918-297-671
+48 918-297-672
+48 918-297-673 

+48 790-332-319

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.